Czy mam szansę schudnąć jeżdżąc na rowerku stacjonarnym dwie godz dziennie?

Mam 168 cm i 79 kilogramów, Jestem kobietą, mam 33 lata nigdy wcześniej się nie odchudzałam. W mojej rodzinie występuje otyłość, moja mama ma nadwagę dość dużą i lekką cukrzyce, ja choruję na nadczynność tarczycy. Teraz jest w normie i choruję na nadciśnienie, biorę lek. Od miesiąca próbuję się odchudzać, jem mniej i mniej kalorycznie, nie jem słodyczy. Kupiłam sobie rowerek stacjonarny na którym jeżdżę dwa razy dziennie po godzinie i już widać efekty, bo ważyłam 83 kilo, a teraz 79. Czy mam szansę się odchudzić przez dwa miesiące jakieś 15 kilo, bez żadnych problemów i czy jeżdżąc na rowerku mam szansę schudnąć?

Witam,

Oczywiście, że może Pani schudnąć 15 kg, ale nie w ciągu 2 miesięcy. Optymalne- trwałe i bezpieczne odchudzanie to utrata 0,5- 1kg w ciągu tygodnia. W ciągu 2 miesięcy najlepiej zrzucić około 5-8 kg. Najlepiej tzn. bez efektu jojo. Przez miesiąc zrzuciła Pani 4kg, to idealne tempo. Proszę się jednak nie załamywać, gdy w pewnym momencie procesu odchudzania Pani waga stanie w miejscu- to normalne i mija.

Rowerek jest bardzo dobrym pomysłem, jednak polecam też inne rodzaje aktywności fizycznej. Przykładowe ćwiczenia znajdzie Pani na stronie www.abccwiczenia.pl. Zaleca się około 30-40 minut dziennej aktywności fizycznej.

Jeśli chodzi o dietę, to bardzo dobrze, że ograniczyła Pani słodycze. Proszę również unikać produktów typu fast-food, chipsów i słodkich, gazowanych napoji. Powinna Pani pić jak najwięcej wody- niegazowanej i niesmakowej, ale mineralnej oraz do każdego posiłku dodawać warzywa.

Proszę pamiętać, że spadek masy ciała jest procesem długotrwałym, ale jest korzystny zarówno dla szczupłej sylwetki jak i dla zdrowia.

Pozdrawiam.