Czy mam udać się do lekarza z bólem przy przepuklinie roztworu przełykowego?

Po przerwie od pracy fizycznej wrocilem do roboty z przepuklina rozworu przelykowego, nie biore zadnych lekow i po calo dniowej pracy i schylaniu bol pod mostkiem jest strasznie irytujacy przy maksynalnym wysilku az kluje. Jakies porady? Konieczny lekarz? Ustaje nad ranem po odpoczynku

Lek. Paweł Szadkowski

Może pan skonsultować się z gastroenterologiem i/lub z chirurgiem ogólnym w celu oceny nasilenia dolegliwości i rozważenia leczenia. Jeśli objawy występują wyłącznie przy wysiłku może się okazać, że będzie się pan musiał powstrzymać od ciężkiej pracy fizycznej.