Czy mam usunąć ósemki?

Szanowni Państwo, stomatolog zasugerował mi usunięcie ósemek (żadna z nich jeszcze nie wyszła). Powodem jest to, że będą wychodzić długo i boleśnie, bo nie mają miejsca, a przede wszystkim mogą pokrzywić moje zęby - na dole i tak mam stłoczenia i nie chcę mieć gorszych, ale na górze nosiłam aparat stały i nie chciałabym tego powtarzać. I właśnie to ryzyko pokrzywienia zębów powoduje, że chcę usunąć te zęby. Byłam na konsultacji u chirurga szczękowego i ten lekarz uznał, że kwalifikuję się do zabiegu. Jednak problem jest inny. Uprzedził mnie o możliwych powikłaniach tj. uszkodzeniu nerwu, co może skutkować niedowładem krótkotrwałym lub nawet stałym w obrębie twarzy - np. kącik ust, broda, język... Chciałam zapytać, jak duże jest to ryzyko i czy warto je podejmować. Pracuję jako logopeda i bardzo się boję... Czy to jest 3% czy raczej 30% przypadków? Będę wdzięczna za pomoc, ocenę, radę. https://zapodaj.net/dc8819c0f51f3.png.html

Ósemki należy usunąć - nie ma innego wyjścia - powinien to zrobić odpowiedni specjalista.Ryzyko zawsze istnieje;każdego dnia robimy tego typu zabiegi i Pacjenci po wygojeniu są zadowoleni.