Czy mam wrócić do leku Depakine?

Od 9 lat leczylem sie Depakine 500 jako dodatkowy lek przy nerwicy lekowej.Mieszkam w UK,po konsultacji z lekarzem ogolnym stopniowo odrzucilem lek.Minelo kilka miesiecy i czuje sie duzo gorzej,mam.bole glowy,zawroty i leki,obecnie zazywam tylko Paroksetyne 20 rowniez od 9 lat.Jaki krok bylby najlepszy w mojej sytuacji?Czy mam wrocic do Depakiny,ktora napewno byla zazywana zbyt dlugo.

Witam! Jeżeli po 9 latach leczenia nie ma stanu stabilnego to należy poszukać innej metody terapii. Podstawowe leczenie przy zaburzeniach nerwicowych należy przypisać psychoterapii ( na wyspach może być problem, można stosować trening autogenny Schultza lub Jacobsena, ew. na skipie), leki są ważnym, ale tylko uzupełniającym oddziaływaniem. Powinny być zastosowane obie metody. Leków i oddziaływań psychoterapeutycznych jest wiele i trzymanie się dekadami lat jednej metody jest błędne. Powodzenia W. Łuczkowski.