Czy mam wybaczyć kuzynowi, który mnie molestował?

dobry wieczur Byłem molestowany przez kuzyna jak miałem 5 lat teraz mam 29 lat przez wiele lat nie myslałem otym teraz jak zrozumiałem jak jest to usiłowałem sobie wmawiac ze to nie prawde ze to przez alkochol narkotyki tak mam ale jak patrze na jego zdjecie to mi sie nie dobrze robi ja mieszkam w irlandi on w posce pisałem raz do niego na facebook ze zemszcze sie on nie odpisał puzniej znów wmawiałem sobie ze to przez narkotyki i napisałem mu ze to przez narkotyki on nie odpisał.wybaczyc mu?

Witam. Uważam, że powinien Pan podjąć indywidualną psychoterapię i spróbować uporządkować swoje "dawne sprawy". Niewątpliwie tamte wydarzenia mają wpływ na obecne Pańskie życie, myśli, uczucia, wybory. Warto się temu przyjrzeć i "zakończyć" już ten dramat, który nadal Pana niepokoi. Najlepiej, by omawiał Pan to z własnym terapeutą, ale ja nie jestem przekonana, czy takie rzeczy można wybaczyć. Raczej można to próbować jakoś zrozumieć, a psychoterapia jest odpowiednim miejscem na taki proces. Małgorzata Danielewicz