Czy mam wybrać dwa opakowania Amotaksu?

Dzień dobry, 9 kwietnia miałem operację przepukliny pachwinowej skośnej z wstawianiem siatki. Wczoraj byłem na zdjęciu szwów. Lekarz przepisał mi 2 opakowania antybiotyku Amotaks. Moje pytanie: czy mam wybrać całe 2 opakowania? Czuję ogólną poprawę a nie chciałbym niepotrzebnie faszerować się antybiotykami. Pozdrawiam,

Lek. Wojciech Zygmunt

Jeżeli lekarz zalecił przyjmowanie 2 opakowań, to należy stosować się do jego zaleceń. Przyjmowanie antybiotyku zbyt krótko indukuje oporność bakterii i nie zapewnia pełnego wyleczenia. Polecam dokupić na ten okres probiotyk, by zapobiec dyrastycznym zmianom we florze bakteryjnej. Pozdrawiam i życzę zdrowia.