Czy mam wykonać operację kręgosłupa?

Witam właśnie jestem po wizycie u neurochirurgia który zaleca operację ja strasznie się boję i dlatego nie zdecydowałam się mam bóle z tyłu głowy czasami boli mnie całe ciało ale nie często mam również okresowe bóle barku które powodują blokadę obrotu głowy w lewą stronę rehabilitacja przynosi ulgę mam pytanie czy zwlekać z operacją i jakie mogą być następstwa takiej decyzji mój wynik z rezonansu Kręgosłup szyjny o spłyconej lordozie.Na poziomie C5 C6 centralne uwypuklenie krążka miedzykręgowego oraz dwuboczne uwypuklenie zmian wytwórczo zwyrodnieniowych na tylnych krawędziach trzonów w kierunku kanału kręgowego 3 mm bez ucisku na rdzeń szyjny a z niewielkim uciskiem na korzenie nerwowe w świetle otworów miedzykręgowych bardziej prawy Bardzo proszę o odpowiedź .Joanna lat 46

Lek. Paweł Szadkowski

Trudno coś pani doradzić w tym miejscu (ponieważ konieczna jest dokładna ocena kliniczna i analiza kompletu badań). Jeśli ma pani wątpliwości, warto zawsze skonsultować się z innym neurochirurgiem i/lub neurologiem.