Czy mam zaburzenia nerwicowe?

Witam, od ponad roku w sumie trapi mnie dziwna przypadłość. Mianowicie przyzwyczailem się i ruszam (nie wiem do konca jak to określić) krtanią/jablkiem adama. Nie mam zaburzeń w połykaniu, mam niedoczynnosc tarczycy ale usg tarczycy wyszlo prawidlowo. Od dziecka jako dosc specyficzna osoba mialem rozne nawyki ktore same mijaly (krząkanie, frychanie nosem). Ostatnio pewien okres meczyla mnie zgaga jednak wraz z poprawa diety juz mnie to nie dotyka. Czy to może byc jakiegos rodzaju zaburzenie nerwicowe? Zawsze bylem dosyc nerwowy. Przechodzilem rozne dziwacta w zyciu, obsesyjna obawa przed rakiem, netrętne zle myśli. Czy w ogole ludzka anatomia pozwala ruszac tym miejscem o ktorym mowie? bo moi najblizsi nie potrafią ruszać tym miejscem czy cos musialo sie wydarzyć z moją budową? Czy to po prostu moje dziwactwo? Czy moze cos z nerwica a moze powód do udania sie do lekarza?

Witam Pana,
Pana objawy sugerują zaburzenia nerwicowe.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia,
po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Żeby Panu pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę
Pana problemu, dotrzeć do źródła Pana lęków,
natrętnych myśli oraz pozostałych objawów
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Niezmiernie ważne jest, żeby Pana problem został
prawidłowo zdiagnozowany i żeby Pan rozpoczął
leczenie, psychoterapię.
Zachęcam Pana do skonsultowania problemu z psychologiem
i ewentualnie do podjęcia psychoterapii, podczas której uwolni się
Pan od lęków, natrętnych myśli oraz odzyska Pan równowagę
wewnętrzną i spokój.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie,

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl