Czy mam zacząć brać kwas foliowy?

Witam,
jestem w 7 tygodniu ciąży, o czym z resztą dowiedziałam się dwa dni temu:) Nie zażywałam kwasu foliowego ani przed zajściem w ciążę, ani w jej trakcie.
Czy mam go zacząć zażywać? Czy nie jest za późno?

Witam serdecznie!
Kwas foliowy powinien być przyjmowany przynajmniej miesiąc przed poczęciem, w celu zminimalizowania ryzyka rozwoju wad cewy nerwowej. W Pani przypadku jest już za późno na tego typu profilaktykę, gdyż wszystkie najważniejsze procesy już się dokonały.
Niektóre badania mówią jednak, że warto przyjmować kwas foliowy do końca pierwszego trymestru, do czego szczególnie zachęcam.
Pozdrawiam