Czy mam zbyt częsty kontakt z dziećmi?

Jestem po rozwodzie,mam partnera który uważa ze mam zbyt czesty kontakt z moimi dorosłymi dziecmi.Z 30 letnia corka kontaktuje się codziennie (niekiedy kilka razy).Mój partner uważa,ze poswiecajac czas dzieciom zaniedbuje nasz związek.Nadmieniam,ze te rozmowy sa kilkuminutowe.Kocham swego partnera ,ale tez kocham swoje dzieci i nie uważam ,ze kontakt telefoniczny w jakims celu burzy nas związek.Bardzo proszę o odpowiedz .Serdecznie pozdrawiam

Witam panią. Ważne jest z jakich powodów wykonuje pani tak częste telefony, czy czegoś się pani obawia a może trudno pani zaakceptować że dzieci są duże i samodzielne. Czy dzieciom to przeszkadza? Nie można jednoznacznie odpowiedzieć czy taki częsty kontakt jest dobry czy nie. Zastanawiające jest że pani partner czuję się zaniedbany a pani tego nie zauważa więc może warto szczerze porozmawiać czego od pani oczekuje partner i co pani jest wstanie my dać. Z drugiej strony może kiedy dzieci już są dorosłe to jest czas na zadbanie o własne relacje. Dużo niewiadomych jest w pani opisie problemu dlatego zachęcam do przyjrzenia się pani funkcjonowaniu czy odczuwaniu na spotkaniu z psychoterapeuta. Pozdrawiam Marzena Miodońska Winkler

Witam, najważniejsze jest aby porozmawiała Pani z partnerem, ponieważ w różny sposób widzą Państwo temat relacji w związku. Czy mogą Państwo pójść na jakiś kompromis?. Dla Pani jest ważne mieć bliski kontakt z rodziną, czuje silną więź z dziećmi i to jest naturalne. Mają Państwo wspólną przeszłość, doświadczenia, wspomnienia, również te nie łatwe. Pani partner uważa, że kontakty są zbyt częste i chciałby aby część tej uwagi poświęciła również jemu. Pani dzieci są dorosłe nie potrzebują już tyle opieki z Pani strony, czy również uważają że kontaktuje się Pani z nimi zbyt często? Proszę porozmawiać o swoich potrzebach z partnerem. Tak aby oboje nie mieli poczucia że coś tracą. Czy można w tej sytuacji znaleźć jakiś "złoty środek", większą równowagę w relacjach? Pozdrawiam serdecznie