Czy mammografia i depilacja laserowa mogły wpłynąć na płód?

Witam serdecznie! Mam potworny problem. Otóż, 27 kwietnia zaczęła mi się miesiączka, która dokładnie pamiętam, jestem pewna, że miałam w kolejnym miesiącu, ale nie wiem kiedy... Problem jest taki, że dnia 22 kwietnia miałam mammografię piersi - 5 zdjęć oraz laserowe wypalanie owłosienia nóg, pach oraz części nad ustami. Niecały tydzień temu test ciążowy pokazał wynik - że jestem w ciąży. Wczoraj byłam na badaniu USG i lekarz nie potrafi dokładnie określić w jakim tygodniu jest płód. Twierdzi, że 3-4 tyg. dziecko jest wielkości 6,8 mm. Więc nadal nie wiem, czy podczas tych działań, mammografii oraz lasera byłam już w ciąży, czy zaszłam w ciążę bezpośrednio po.

Jakie istnieje powikłania i problemy płynące z tego wszystkiego. Czy dziecko będzie zdrowe itd.? Dodam, że ciągle boli mnie brzuch i często mam skurcze. Ja mam krew minusową a mój partner plusową. Wiem, że to jest konflikt, ale mi chodzi tylko o to, czy promienie nie uszkodziły płodu. Proszę o szybką odpowiedź.

Witam serdecznie! Mammografia jest badaniem przeciwwskazanym w czasie ciąży. Pani obawy o ewentualne powikłania są jednak nieuzasadnione. Proszę zauważyć, iż badanie miało miejsce jeszcze przed przedostatnią, względnie ostatnią miesiączką. Oznacza to, iż w czasie wykonywania badania, a tym samym napromieniowywania, nie była Pani w ciąży. W swoim zapytaniu nie precyzuje Pani, czy podana wielkość dotyczy pęcherzyka ciążowego czy zarodka. Jeśli tego ostatniego, to w dniu badania była Pani w 6 tygodniu i 4 dniu ciąży. Przyznam, że nie rozumiem stwierdzenia Pani lekarza, utrzymującego, że nie może określić wieku ciąży. Na podstawie wykonanych pomiarów aparat wylicza wiek ciąży. Jeżeli jest to Pani pierwsza ciąża, to nie musi Pani obawiać się o konflikt serologiczny. Ryzyko powikłań istnieje wyłącznie przy drugiej i kolejnej ciąży. Pozdrawiam