Czy martwić się moimi pieprzykami?

Dzień dobry, od ponad dwóch lat oglądam swoje pieprzyki na ciele, wtedy zaczęłam martwić się czerniakiem zważywszy na to, że trzy pieprzyki wyglądały nieco dziwnie, miały ciemnobrązowy kolor, który nie był jednolity (delikatne różnice, w środku ciemniejszy, brzegi jaśniejsze). Ostatecznie nie byłam u dermatologa. Do tej pory nic nie uległo zmianie - kształt jest taki sam, zabarwienie również. Podobnie wygląda sytuacja z wielkością. Czy jest jakiś powód, żeby martwić się?

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.