Czy masa płodu jest odpowiednia?

Witam,
jestem w 20 tygodniu ciąży. Byłam na badaniu USG. Z badania wynika iż dziecko waży 348g. Lekarz powiedział, że wszystko jest dobrze, ale mimo to bardzo się niepokoję, ponieważ z tego co słyszę, czytam dzieci matek w 20 tygodniu ważyły nawet 500g.
Jestem drobnej budowy. Czy ta waga jest odpowiednia? Czy mała nie waży aby zbyt mało?
Bardzo proszę o odpowiedź i serdecznie pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Masa płodu podczas badania ultrasonograficznego jest wyliczana na podstawie specjalnego algorytmu i może być obarczona błędem. Według statystyk masa płodu we wspomnianym okresie ciąży wynosi około 300 g. Należy jednak pamiętać, że każdy płód rozwija się indywidualnie i mogą zdarzyć przypadki zarówno wyższej jak i niższej masy. Jeśli według lekarza badającego nie ma powodów do obaw to należy przyjąć taką tezę.