Zapytaj lekarza

1 , 0 1 9 , 4 8 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy masaż leczniczy pomoże na bóle zwyrodnieniowo - wytwórcze w stawach?

Witam, Czy masaż leczniczy pomoże na bóle zwyrodnieniowo - wytwórcze w stawach? chodzi o kręgosłup. Najbardziej boli jak pochodzę trochę i się schylę. Pytam o masaż ponieważ próbowałem już praktycznie wszystkiego - rehabilitacji na NFZ, prywatna wizyta u terapeuty- terapia manualna ( 3 zabiegi ok. 2 min), fala uderzeniowa. w domu samodzielnie wykonywałęm ćwiczenia rozciągające przez miesiać, codziennie po 30 minut. żadnych rezultatów.
MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu

Witam. Masaż leczniczy na pewno pomoże na objawy bólowe - powinien zmniejszać ich intensywność. Pana mięśnie dzięki niemu też będą lepiej ukrwione, a co za tym idzie będą lepiej funkcjonowały. Doradzałabym panu jakąś formę aktywności fizycznej - bezpieczny w Pana przypadku byłby basen. To pomoże utrzymać kręgosłup i mięśnie w dobrej formie. Pozdrawiam!

0

Witam, masaż skutecznie rozgrzewa i dzięki temu tkanki są lepiej ukrwione i odżywiony, dlatego masaż jest wskazany przy chorobach zwyrodnieniowych. Może złagodzić ból i przykre dolegliwości. Sam masaż nie załatwi jednak problemu, proszę kontynuować ćwiczenia, warto je skonsultować z fizjoterapeutą, który pomoże dobrać ruchy odpowiednio do dolegliwości. Pozdrawiam

Fizjoterapeutka, masażystka i instruktorka fitness.
0

Dzień dobry, W Pana przypadku masaż jak najbardziej powinien zmniejszyć dolegliwości bólowe. Poprawi krążenie a co za tym idzie- dotleni i odżywi bardziej mięśnie. Warto połączyć masaż wraz z aktywnością ruchową. Pozdrawiam serdecznie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy