Czy masaż leczniczy pomoże na bóle zwyrodnieniowo - wytwórcze w stawach?

Witam, Czy masaż leczniczy pomoże na bóle zwyrodnieniowo - wytwórcze w stawach? chodzi o kręgosłup. Najbardziej boli jak pochodzę trochę i się schylę. Pytam o masaż ponieważ próbowałem już praktycznie wszystkiego - rehabilitacji na NFZ, prywatna wizyta u terapeuty- terapia manualna ( 3 zabiegi ok. 2 min), fala uderzeniowa. w domu samodzielnie wykonywałęm ćwiczenia rozciągające przez miesiać, codziennie po 30 minut. żadnych rezultatów.

Witam.

Masaż leczniczy na pewno pomoże na objawy bólowe - powinien zmniejszać ich intensywność. Pana mięśnie dzięki niemu też będą lepiej ukrwione, a co za tym idzie będą lepiej funkcjonowały.

Doradzałabym panu jakąś formę aktywności fizycznej - bezpieczny w Pana przypadku byłby basen. To pomoże utrzymać kręgosłup i mięśnie w dobrej formie.

Pozdrawiam!

Witam,
masaż skutecznie rozgrzewa i dzięki temu tkanki są lepiej ukrwione i odżywiony, dlatego masaż jest wskazany przy chorobach zwyrodnieniowych. Może złagodzić ból i przykre dolegliwości. Sam masaż nie załatwi jednak problemu, proszę kontynuować ćwiczenia, warto je skonsultować z fizjoterapeutą, który pomoże dobrać ruchy odpowiednio do dolegliwości. Pozdrawiam

Dzień dobry,

W Pana przypadku masaż jak najbardziej powinien zmniejszyć dolegliwości bólowe. Poprawi krążenie a co za tym idzie- dotleni i odżywi bardziej mięśnie. Warto połączyć masaż wraz z aktywnością ruchową.

Pozdrawiam serdecznie.