Czy masaże pomogą usunąć ból kręgosłupa?

Witam, W handlu pracuje już od około 10 lat ale dopiero w tym roku zaczyna mi coraz bardziej doskwierać ból kręgosłupa. Mimo tego ze jestem zastępcą dyrektora to moja praca to ciągłe dźwiganie ciągłe chodzenie na nogach przez 8 i więcej godzin itp. Ostatnio nawet spacer sprawia mi ból a najbardziej boli mnie pomiędzy łopatkami. Czy pójście na parę sesji do masażysty pomoże mi uśnieżyć ten ból czy powinnam zrobić coś innego ? Jak tam to gdzie powinnam iść ?

Dzień dobry,

Masaż rozluźnia mięśnie, zmniejsza napięcie nerwowo- mięśniowe więc na pewno będzie pomocny. Warto jednak ustalić konkretną przyczynę bólu. W tej kwestii pomocna okaże się wizyta u fizjoterapeuty oraz wykonanie prostych testów klinicznych. Proszę również zadbać o aktywność ruchową przed/po pracy.

Pozdrawiam serdecznie.