Czy maści sterydowe w pierwszym trymestrze ciąży mogą negatywnie wpłynąć na płód?

Czy maści sterydowe w pierwszym trymestrze ciazy mogą negatywnie wpłynąć na płód ? Jeśli tak to jakie to mogą być wady. Pytałam swojego ginekologa czy mogę ich używać, ponieważ jestem alegikiem i sezon letni powoduje u mnie różnego rodzaju problemy skorne, ten stwierdził, że nie widzi przeciwwskazań, ale jakoś nie jestem przekonana. Dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję kierować się zaleceniami lekarza prowadzacego lub udać się do lekarza alergologa.