Czy masturbacja grozi uzależnieniem?

Witam! Jestem nastolatką, mam 14 lat. Masturbuje się. Wystarczy mi jeden raz dziennie, nie muszę tego nawet robić codziennie! Ostatni raz robiłam to np. 2 dni temu, wcześniej 3 dni temu, a przed tym miałam 4-dniową przerwę. Od 2 dni ciągle o tym myślę, ale u mnie to polega na tym, że myślę non stop o tym, aby się nie uzależnić i zastanawiam się czy to jest uzależnienie. Czytałam, że jeśli się non stop o tym myśli itp. to że to jest uzależnienie, ale ja nie myślę o samym fakcie żeby to zrobić, tylko żeby tego nigdy więcej nie zrobić, bo się uzależnię, a tak to już jest, że jak się myśli o tym żeby nie myśleć o czymś to się o tym myśli cały czas… Co mam zrobić?! Jeśli jakiś fachowiec mi powie np., że to na pewno nie jest uzależnienie to może po pewnym czasie przestanę o tym myśleć, ale czytam wszystkie fora itp., co mnie tylko nakręca i zdaję sobie z tego sprawę. Dziś w nocy się obudziłam, bo się cały czas denerwuję, żeby się nie uzależnić, bo naprawdę przez ten czas tych 2 stresujących dni nie myślę o tym żeby to robić, bo nie mam nawet ochoty. Takie trochę koło zamknięte, nie wiem co robić, nie powiem o tym nikomu, bo wiem, że z tego da się wyjść, dlatego pytam tutaj wirtualnie. Z góry dziękuje!
14 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!
Długotrwała i częsta masturbacja może przynieść czasowe "przyzwyczajenie" do silniejszych bodźców, przy których stosunek płciowy może wydawać się "mało atrakcyjny". Zazwyczaj po pewnym czasie od zaprzestania masturbacji, "wrażliwość" powraca jednak do normy. Nie robiono jednak żadnych badań na temat tego zjawiska i dlatego trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć, jak długo może trwać taki stan. Trudno też powiedzieć, w jakiej części odpowiedzialne jest za to tło psychiczne.
Bardzo ważnym aspektem nadużywania masturbacji jest również fakt, że często nie zaspokaja ona potrzeb seksualnych, ale rozładowuje stres. Dobrze byłoby, aby Pani pomyślała czy nie jest tak w Pani przypadku? Wtedy trzeba byłoby znaleźć inny sposób jego rozładowywania i tu polecamy sport lub hobby.
Jeżeli chce Pani konkretnie rozwiązać swój problem sugerujemy udanie się po pomoc do seksuologa.