Czy masturbacja ma jakieć skutki zdrowotne?

Jak masturbacja wpływa na utratę pierwiastków? Od około 4 miesięcy masturbowałem się nałogowo, niekiedy kilka razy dziennie. Odczuwałem też wrażenie, że przez to byłem niekiedy rozstrojony (zwłaszcza zaraz po ejakulacji). Teraz się od tego powstrzymałem i nie masturbuję się już cały tydzień. Jak długo musiałbym jeszcze się powstrzymywać aby wszystko się ustabilizowało?

Dzień dobry!

Masturbacja sama w sobie nie jest szkodliwa dla zdrowia. Podobnie jak współżycie (i związane z tym wytryski) nie powodują istotnego zachwiania stanu zdrowia. Na zmiany samopoczucia, stanu zdrowia mają wpływ raczej psychologiczne objawy, konsekwencje, związane np. z uzależnieniem od masturbacji.

Pozdrawiam!

Witam. Masturbowanie się nałogowe jest problemem natury psychologicznej i nie wpływa na utratę jakichkolwiek pierwiastków czy tym podobnych. Pozdrawiam