Czy masturbacja może mieć związek z lękami?

Dzień dobry, mam problem z masturbacja robię to od 6 lat nieraz rzadziej, a innymi razy raz dziennie. Pewnego dnia zaczęły się u mnie pojawiać bezdechy lub stany lekowe(sam nie jestem pewien). Okazało się ze mam podwyższone ciśnienie(nie dożywiałem się zbyt zdrowo). Regularnie uprawiam sport aerobowy z 10 lat. Od momentu wykrycia nadciśnienie w moim organizmie po masturbacji 1-2 godz. Moje serce zaczęło mocniej bić(nie szybciej) i tak mniej regularnie czy to normalne, do tego dochodzi trzęsienie się rąk i innych kończyn jak by było mi zimno, ale nie jest(próbuje na tym zapanować ale nie umiem). Nigdy czegoś takiego nie czułem po masturbacji. Dlatego mam zapytanie. Czy to wina zbyt częstej masturbacji sprawiła u mnie taki stan rzeczy jak nadciśnienie lub negatywne samopoczucie po danym czynie?

Witam,

wskazana jest pomoc seksuologa/psychoterapeuty, psychoterapia, problem który Pan opisuje wymaga specjalistycznego leczenia, ponieważ będzie się pogłębiał.

Pozdrawiam serdecznie