Czy masturbacja niszczy psychikę?

Piszecie tutaj że masturbacja jest czymś normalnym.ale to nie jest prawda...cytałem opinie na wielu forach i znalazłem bardzo podobne przypadki do mojego..zostawanie cały czas przy masturbacjii grozi przedewszystkim lenistwem a po drugie cięzko wpływa na psychikę.. Niszczy ją!

Dzień dobry!

Istnieje grupa osób, u której można zauważyć związek problemów emocjonalnych lub problemów w związku z masturbacją - np. masturbacją nadmierną, rytualną, połączoną z oglądaniem pornografii o charakterze uzależnienia, masturbacją z przyczyn innych niż seksualne itp.
W jakimś okresie swojego życia masturbuje się jednak znacząca większość społeczeństwa i obszar ten nie okazuje się w ich życiu problematyczny.
Jeśli zauważa Pan u siebie "ciężki wpływ masturbacji na psychikę" z pewnością warto zastanowić się, dlaczego takie są Pana odczucia i jakie pozytywne zmiany może Pan wprowadzić w swoim życiu, aby poradzić sobie z tym problemem.

Pozdrawiam!