Czy masturbacja prowadzi do bezpłodności?

Witam. Masturbuję się od dłuższego czasu i chciałbym się dowiedzieć, czy masturbacja prowadzi do bezpłodności?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Nie. Nie powoduje także ślepoty, rozmiękczania kości, ani obłędu. Masturbacja jest naturalną formą radzenia sobie z napięciem seksualnym. Jeśli nie jest uzależnieniem i nie jest przedkładana nad kontakt seksualny z drugim człowiekiem - nie stanowi żadnego problemu.