Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 0 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy masturbacja przed stosunkiem opóźni wytrysk?

Witam. Mam pytanie, czy masturbacja przed stosunkiem jest dobrym sposobem na opóźnienie wytrysku?? Jeśli tak to w jakim czasie przed stosunkiem, i ile trwa stosunek osoby z przedwczesnym wytryskiem.
ponad rok temu

Fakty o zdrowiu - Seks w ciąży

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie masturbacja przed stosunkiem może być stosowane jako mechanizm opóźniający wytrysk . Nie da się jednak określić na ile wcześniej należałoby wykonać onanizn by opóźnić wytrysk. Należy jednak pamiętać iż onanizm bezpośrednio przed stosunkiem seksualnym może spowodować utrudnienia w osiągnięciu orgazmu. Stosunek u osoby z przedwczesnym wytryskiem uzależniony jest od osobnica o zmiennych cech.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Bardziej polecałbym powtórzenie kontaktu w krótkim czasie. Przy wytrysku następującym już przed penetracją zalecałbym wzajemne pieszczoty do wytrysku, a potem kontakt z penetracją. U młodych powtórna erekcja jest możliwa dość szybko, choć nie zawsze, zwłaszcza jak się "zdenerwują"... Podkreślam, że szybki wytrysk u młodych, niedoświadczonych i z nieczęstymi kontaktami - to fizjologia. Normalizacja może trwać kilka miesięcy. Jeśli jednak nic się nie poprawia, to warto zasięgnąć porady u lekarza seksuologa. Środków z sex-shopów seksuolodzy nie zalecają. Pozdrawiam.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy