Czy masturbacja przed stosunkiem opóźni wytrysk?

Witam. Mam pytanie, czy masturbacja przed stosunkiem jest dobrym sposobem na opóźnienie wytrysku?? Jeśli tak to w jakim czasie przed stosunkiem, i ile trwa stosunek osoby z przedwczesnym wytryskiem.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie masturbacja przed stosunkiem może być stosowane jako mechanizm opóźniający wytrysk . Nie da się jednak określić na ile wcześniej należałoby wykonać onanizn by opóźnić wytrysk. Należy jednak pamiętać iż onanizm bezpośrednio przed stosunkiem seksualnym może spowodować utrudnienia w osiągnięciu orgazmu. Stosunek u osoby z przedwczesnym wytryskiem uzależniony jest od osobnica o zmiennych cech.

Bardziej polecałbym powtórzenie kontaktu w krótkim czasie.
Przy wytrysku następującym już przed penetracją zalecałbym wzajemne pieszczoty do wytrysku, a potem kontakt z penetracją.
U młodych powtórna erekcja jest możliwa dość szybko, choć nie zawsze, zwłaszcza jak się "zdenerwują"...
Podkreślam, że szybki wytrysk u młodych, niedoświadczonych i z nieczęstymi kontaktami - to fizjologia.
Normalizacja może trwać kilka miesięcy.
Jeśli jednak nic się nie poprawia, to warto zasięgnąć porady
u lekarza seksuologa.
Środków z sex-shopów seksuolodzy nie zalecają. Pozdrawiam.