Czy masturbacja przyczynia się do spalania kalorii?

Witam.Chciałabym dowiedzieć się, czy masturbacja przyczynia się w jakiś sposób do spalania kalorii.

Witam, jak każda inna czynność i aktywność fizyczna również w czasie masturbacji spalane są kalorie. Jednak uznanie masturbacji za rodzaj sportu jest niebezpieczne gdyż grozi m.in. uwarunkowaniem się ns bodziec i dalszymi trudnościami w życiu seksualnym

Dzień dobry!

Człowiek spala kalorie non stop - dzień i noc, przez całe życie. Więcej wtedy, kiedy jest aktywny fizycznie, wykonuje wysiłek. Masturbacja może być takim wysiłkiem, jeśli trwa dłuższy czas, wymaga intensywnego ruchu i przyczynia się do ogólnego pobudzenia organizmu (które przejawia się przyspieszonym biciem serca, wzrostem ciśnienia krwi, poceniem się ciała itp.). Wtedy spalanych jest więcej kalorii, niż w tym czasie podczas leżenia w bezruchu. Nie są to jednak ilości znaczące, ani porównywalne do pełnowartościowych ćwiczeń całego ciała (np. bieg, skakanka czy gimnastyka).

Pozdrawiam!