Czy masturbacja spowoduje problemy z orgazmem?

Masturbuje się około 2-3 razy w tygodniu możliwe ze jestem już uzależnionyZacząłem się systematycznie masturbować ponieważ po pierwszym razie doszedłem po wprowadzeniu członka obawiałem się ze mam tzn. przedwczesny wytrysk po jakim czasie zauważyłem ze masturbacja się wydłuża jednak uświadomiłem sobie ze mogę mieć potem problemy z orgazmem. Czy moje obawy względem przedwczesnego wytrysku są słuszne? Czy będę miał problemy z orgazmem? Jeśli tak czy można to jakoś wyleczyć bez pomocy specjalisty?

Dzień dobry!

Początki życia seksualnego naturalnie wiążą się z różnymi trudnościami, które najczęściej samoistnie mijają z czasem, rosnącym doświadczeniem i regularnym współżyciem. Jeśli podczas pierwszego/ pierwszych stosunków wytrysk nastąpił szybko, nie musi to oznaczać wytrysku przedwczesnego.
Jeśli aktualnie nie ma Pan kontaktów seksualnych w związków, byłoby jedynie zgadywaniem, czy i jakie trudności mogą u Pana wystąpić. Zdecydowanie warto myśleć optymistycznie i nie spodziewać się problemów seksualnych, ponieważ może je powodować m.in. właśnie stres.

Pozdrawiam!

Masturbacja to zachowanie powszechne i rozwojowe. Wynika ona z naturalnej potrzeby seksualnej. Samodzielne próby zaprzestania tych działań mogą okazać się bardzo frustrujące i daremne, a masturbacja będzie nawracać ze zwiększoną siłą. W niektórych przypadkach częstotliwość lub sposób masturbacji mogą powodować niepokój i wtedy zdecydowanie warto zgłosić się do seksuologa, który rozpatrzy Pański przypadek indywidualnie i zaplanuje odpowiednią interwencję.

Obawy dotyczące powodowania wczesnego wytrysku, nie są słuszne. Na początku współżycia wytrysk może następować w czasie nieco krótszym, niż pożądany, ale z czasem i w miarę dalszego współżycia, czas ten powinien się wydłużać. Tym jednak, co może wytrysk przyspieszać jest stres ;) Zachęcam więc do porzucenia obaw! ;)

Pozdrawiam!