Czy mąż może stawia warunki?

Witam z mężem jesteśmy prawie dwa lata po ślubie...mieszkamy z moją babcią która mnie wychowała,a z którą mąż się nie dogaduje.Ona wszystko po swojemu i on chce wszystko po swojemu przez co rodzi się konflikt...A ja jestem po srodky eh.Mamy 8mc córkę.Ostatnio mąż kazał mi wybierać On albo babcia.Nie wiem co robić bo babcia to bliska mi osoba,ktorej dużo zawdzięczam.Mąż mówi że tu gdzie mieszkamy to nie jest jego dom i nie chce tu mieszkać.Co robić w takiej sytuacji...w ogóle czy mąż ma prawo stawiać takie warunki? Pozdrawiam

Sytuacja, w której Państwo jesteście na pewno jest trudna dla Was obojga. Mąż chciałby się poczuć pewnie i decyzyjnie w domu, a Pani chciałaby, aby wszystkie osoby, które Pani kocha, czuły się dobrze a ich potrzeby były spełnione. To może rodzić konflikt, szczególnie jeśli potrzeby niektórych domowników wzajemnie się wykluczają. W takiej sytuacji najlepszym wyjściem jest skorzystanie z pomocy psychologa, psychoterapeuty par i małżeństw. Będąc osobą bezstronną będzie mógł zapewnić bezpieczne warunki do rozmowy, wzajemnego przedstawienia potrzeb, oczekiwań, a także mediować w wypracowywaniu kompromisów i rozwiązań, które będą akceptowalne i przyniosą najwięcej korzyści wszystkim uczestnikom sytuacji, a w szczególności Państwu jako małżeństwu. Taka wspólna rozmowa w bezpiecznych okolicznościach pozwoli Wam na spokojnie wysłuchanie siebie i wyrażenie emocji, a wzajemne zrozumienie da szanse na odnalezienie satysfakcjonujących rozwiązań. Zachęcam do działania, które pozwoli na szybkie rozwiązanie konfliktu.

Dzień dobry. Mąż rzeczywiście nie powinien stawiać takiego ultimatum. Jednakże jego zachowanie wydaje się zrozumiałe. Jest w takim momencie swojego życia, w którym jako mężczyzna chce wziąć w opiekę swoją kobietę i dziecko, a jednak nie może. Na miejscu, w którym on powinien stanąć jest babcia. Babcia, z którą jest Pani bardzo zżyta i jak sądzę dość zależna. To układ, który istniał odkąd Pani pamięta. Jednak w sytuacji, w której budujemy rodzinę konieczne jest stworzenie nowych więzi oraz przede wszystkim granic. Oznacza to, że również na Pani barkach leży budowanie nowej rodziny, która w naturalny sposób będzie oddzielona (choć oczywiście nie odizolowana) od pozostałych członków rodziny. Oznacza to, że o ile babci nadal należy się uwaga, szacunek i troska, to właśnie z mężem powinna Pani decydować o tym jak wygląda wasze życie. niestety nie zawsze jest to sytuacja łatwa dla babć czy rodziców, którzy mogą mieć poczucie odrzucenia. Dlatego warto przejść ten proces z pomocą psychologa lub psychoterapeuty pracujących z parami czy rodziną.

Pozdrawiam

http://psychoterapia-krakow.net/