Czy mąż może zostać alkoholikiem?

Witam, mam 24 lata mój mąż pracuje jako budowlaniec ja jestem na studiach. Czasem wraca z pracy pod wpływem alkoholu ja nie nawidzę pijaństwa i gdy tylko go zobaczę pijanego bardzo się denerwuje nawet jeśli on nic nie powie to ja zaczynam kłótnie o alkohol. Jego ojciec jest alkoholikiem boje się, że on może też tak skończyć. Po każdej kłótni myślę o rozwodzie, bo bardzo dużo jest we mnie agresji kiedy on jest pijany i nie myślę racjonalnie, zawsze coś podczas takiej kłótni psuje, boje się o siebie, bo ostatnio podczas takiej kłótni w gniewie wsiadłam w samochód i obrysowałam go. Zastanawiam się czy ten związek ma sens ale nie chcę też go zostawiać, bo gdy jest trzeźwy to naprawdę kochany facet, ale po pijanemu nie dość że ja mam napady złości to on jeszcze sprawia swoim zachowaniem że wpadam w histerie.

Witam, obawiam się, że Pani mąż już jest alkoholikiem. Najlepiej byłoby, gdyby zasugerowała mu Pani konsultacje u terapeuty uzależnień. Jeśli nie zechce, to może Pani sama się umowić w celu otrzymania od specjalisty porady, jak radzić sobie toksycznymi - alkoholicznymi -zachowaniami partnera. Oprócz tego dobrze byłoby, gdybyście Państwo zapisali się równolegle do terapeuty par/małżeńskiego, który mógłby pomóc Wam w obszarze relacyjnym - między Panią a partnerem. POzdraiwm