Czy mąż zrobił źle zatrudniając kobietę bez mojej wiedzy?

Moj mąż do swojego biura przyjął kobietę bez mojej wiedzy.We wszystkim mu pomaga wystawianie faktur,robienie ogłoszeń itd. Jestem bardzo na niego zła że to ją wtajemnicza w firmę a mi nigdy nic nie mówi.Teraz ciągle sie kłócimy.Nie wiem co mam z tym zrobić.

Dzień dobry, trudno odpowiedzieć na Pani pytanie bo wszystko zależy od wcześniejszych Państwa ustaleń. Rozumiem, że jest Pani o nią zazdrosna? Warto zastanowić się dlaczego? To normalne , że zatrudniamy pracowników kiedy mamy firmy, zazwyczaj do takich prac biurowych kobiety i nic w tym złego. Domyślam się że dzięki temu mąż ma więcej czasu dla rodziny, a jeśli nie ma to czy właśnie tego Pani nie oczekiwała (żeby miał ). Proszę zwrócić uwagę, że często praca małżonków w jednej firmie nie działa na korzyść małżeństwa więc być może mąż w ten sposób chciał zachować „normalność” w związku. Przebywanie ze sobą w pracy i po pracy często sprawia że jesteśmy sobą zmęczeni. Jednak jeśli czuje się Pani zazdrosna warto zastanowić się dlaczego? Najprawdopodobniej nie czuje się Pani bezpiecznie w związku . Może powinni Państwo pomyśleć o konsultacji u psychologa gdyż kłótnie mogą tylko pogłębić Państwa problem. Na taką konsultacje proponuje wybrać się wraz z mężem . Czasami rozmowa przy kimś pozwala wyjaśnić sytuacje i nie wracać do niej. Życzę powodzenia.
Pozdrawiam A. Pacia

Dzień Dobry Pani,

Zacznę od podziękowania Pani, że zechciała Pani podzielić się swoimi wątpliwościami.

Z Pani relacji wynika, ze Pani Mąż zatrudnił Kobietę do pracy, od której oczekuje wypełniania swoich obowiązków.
Domniemam i tak to widzę, że Pani Mąż nie informuje Panią o szczegółach dot. Firmy, gdyż oddziela aktywność zawodową od prywatnej?(w zadbaniu o Pani komfort?).

Jeśli ten fakt zaniepokoił Panią, to jest to sygnał, by nie zostawać w tym i z tym samej, podjąć z Małżonkiem szczerą, otwartą i nie oceniającą rozmowę, dzieląc się z Mężem swoimi obawami.

Taka otwarta rozmowa bywa oczyszczająca.

Relacja Partnerska/małżeńska jest relacją najbardziej wymagającą.
Wymaga nieustannej pracy nad/w związku, jak też polega na wyrażaniu swoich potrzeb/pragnień/ na dzieleniu się swoimi wątpliwościami/obawami oraz na wzajemnym odpowiadaniu na te potrzeby przez obojga Partnerów.

Podsumowując, tylko szczera rozmowa, w której będzie przestrzeń, na zadanie przez Panią niepokojącego pytania, jak i przestrzeń na odniesienie się Męża do pytania.

Gdyby miała Pani życzenie takiej zwyczajnej rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Wspieram Panią mentalnie, z przesłaniem tylko serdeczności i radości,
irena.mielnik.madej@gmail.com