Czy mdłości mogą być jednym z symptomów zaburzeń lękowych?

Dzień dobry Od kliku dni odczuwam tak jakby dziwne mdłości występują one zazwyczaj po posiłkach raz rano raz wieczorem nie wiem co może być powodem nie współżyje więc raczej nie jestem w ciąży obawiam się czy te mdłości mogą być jednym z symptomów zaburzeń lękowych które posiadam nie jestem przed miesiączką więc to raczej też odpada bardzo proszę o pomoc przeszkadza mi to w codziennym życiu.

Dzień dobry!

Mogą, konieczna jest jednak osobista konsultacja tematu z lekarzem rodzinnym oraz z prowadzącymi Pani leczenie lekarzem psychiatrą oraz psychoterapeutą.

Pozdrawiam!

Dzień dobry,
mdłości oczywiście mogą być jednym z objawów nerwicowych jednak w pierwszej kolejności należy wykluczyć przyczyny somatyczne. Dlatego też zachęcam do konsultacji u lekarza rodzinnego. Jeśli jest pani pod opieką psychiatry i/lub psychoterapeuty to warto o tym powiedzieć.
Jeśli do tej pory nie podjęła pani własnej terapii zaburzeń lękowych, o których pani piszę to gorąco do tego zachęcam. Jest to najlepsza metoda pracy z tymi zaburzeniami. Szczególnie polecam podejście poznawczo-behawioralne, o którym może pani przeczytać np. tu: http://poznacsiebie/blog

Pozdrawiam
- dr Bartosz Piasecki