Czy mdłości mogą wskazywać na nerwicę lękową?

Dzień dobry, ostatnio od czasu sylwestra zaczęło mnie mdlić na widok jedzenia. Myślałam na początku że jest to objaw zjedzenia czegoś nieodpowiedniego więc poszłam normalnie do szkoły. Niestety mdłości cały czas się nasilaly i w końcu nie wytrzymałam i prawie zemdlalam. U lekarza stwierdzili mi anemie dlatego pomyślałam że to może jakiś jej objaw lecz teraz kiedy muszę wyjść gdziekolwiek do ludzi boję się że mdłości powrócą i zwymiotuję przy kimś. Niestety gdy gdziekolwiek z kimś nie wyjdę i pomyślę o tym to zaczyna mnie właśnie mdlić i trzyma mnie to przez prawie cały czas przez co jestem zmuszona wrócić do domu. Lecz gdy ktoś mnie zagaduje lub cały czas coś ciekawego pokazuje to jest wszystko dobrze i nie myślę o mdłościach. Przeczytałam przed chwilą co może być tego przyczyną i doszłam do tego że może to być nerwica lękowa. Czy ja na nią choruję? Mam się udać do psychologa?

Dzień dobry, Pani dolegliwości mogą mieć podłoże nerwicowe. Proszę udać się do psychologa oraz lekarza rodzinnego celem wykonania badań podstawowych.