Czy mdłości po jedzeniu mogą oznaczać raka trzustki?

witam serdecznie, od dwóch dni mam mdłości po zjedzeniu czegokolwiek, do tego mam uczucie jak bym miała większy brzuch, całkowity brak apetytu do tego wszystkiego doszły lęki o zdrowie, boję się że mogę mieć raka trzustki bo przeczytałam że są podobne objawy,dodam że u mnie w rodzinie nikt na to nie chorował, w ciąży nie jestem.Przez to wszystko boję się że wróci mi nerwica łąkowa,lecz nigdy mię miałam objawów że strony układu trawiennego.Czy jest możliwość że mogę mieć wczesne objawy raka trzustki

Witam,
objawy gastryczne mogą być spowodowane nerwicą - wskazana jest konsultacja internistyczna- USG jamy brzusznej- konsultacja gastrologiczna.i ukierunkowane leczenie . Zaburzenia lękowe skutecznie leczy się metodą psychoterapii poznawczo-behawioralnej.
Pozdrawiam serdecznie

Szanowna Pani,

Rozumiem Pani zaniepokojenie swoim stanem zdrowia i chęć uzyskania odpowiedniej diagnozy. To bardzo dobrze, że troszczy się Pani o swój dobrostan - dzięki temu możliwa jest wczesna interwencja i podjęcie odpowiedniego leczenia.

W razie tego rodzaju wątpliwości w pierwszej kolejności należy zawsze udać się do lekarza pierwszego kontaktu celem przeprowadzenia dokładnego wywiadu oraz uzyskania skierowania do wykonania wszystkich niezbędnych badań. Dopiero po wykluczeniu podłoża somatycznego, można zacząć spekulować na temat ewentualnego psychologicznego podłoża objawów.

Taka etiologia nie jest wykluczona - jeżeli w przeszłości chorowała Pani na nerwicę, całkiem prawdopodobny jest nawrót choroby oraz jej manifestacja w taki właśnie sposób. Trudność związana z nerwicą polega na tym, że bardzo często objawy, które jej towarzyszą ulegają zmianie i wyrażają się przez narząd, który wcześniej zachowywał się zupełnie normalnie. Dodatkowo w subiektywnym odczuciu chorego objawy nerwicowe są identyczne jak w przypadku choroby - innymi słowy chory cierpi tak samo.
Jeżeli otrzymane przez Panią wyniki badań wykluczą chorobę układu pokarmowego, sugerowałabym kontakt z lekarzem psychiatrą celem podjęcia leczenia.
Życzę Pani zdrowia.