Czy melatonina występuje w żywności?

dzień dobry. chciałbym dowiedzieć się, czy melatonina występuje w żywności. jeśli tak to w jakich produktach? Mateusz

Melatonina nie występuję w żywności. Jest syntetyzowana w żywych organizmach. Jej substratem jest tryptofan, który przekształca się w serotoninę. Ta zaś podlega dalszej syntezie, uzależnionej od rytmu dobowego, w wyniku której powstaje melatonina. Tryptofan natomiast jest związkiem obecnym w żywności, znajdzie go Pan m.in. w roślinach strączkowych, nabiale, nasionach słonecznika, bananach czy szpinaku.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444