Czy Metformax może wpłynąć na wiarygodność testu?

Dzień dobry, od 2miesięcy biorę metformax na wyregulowanie okresu, mam rówież wysoki testosteron ostatnio zrobiłam test, który pokazała II. Czy jest możliwość, że to właśnie wysoki poziom hormonu jest przyczyną pojawienia sie 2 kresek? Czy metformax może wpłynąć na wiarygodność tesu?

Lek. Tomasz Budlewski

raczej nie . proponuję udac się do lekarza ginekologa i wykonac oznaczenie poziomu beta hcg.