Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 0 8 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy metoda leczenia lampą fotodynamiczną jest skuteczna?

Stwierdzono u mnie grzybicę paznokcia na stopie. W Internecie czytałam o leczeniu fotodynamiczną lampą jako znakomitej i zawsze skutecznej metodzie. Czy ta metoda jest faktycznie skuteczna, czy też należy do medycyny alternatywnej/eksperymentalnej? Podejrzenie moje budzi to, że takie lampy stosuje się gabinetach podologicznych a nie dermatologicznych.
MĘŻCZYZNA, 42 LAT 8 miesięcy temu

Leczenie grzybicy

Grzybica to choroba, która może atakować różne części ciała. Jak można się jej pozbyć? Na ten temat wypowiada się ekspert - Agnieszka Bańka-Wrona, lekarz medycyny estetycznej.

Mgr Ewa Dyjecińska Podolog
60 poziom zaufania

Na temat tej metody można mówić bardzo dużo. Wiadomo, że skuteczność każdej metody zależy też od dbania osoby ją stosującej. Dużo też zależy od urządzenia, którym jest to wykonywane. Po za tym nie tylko stosuje się ją w gabinetach podologicznych, ale równierz w gabinetach chirurgii stóp. Skraca to czas leczenia z roku na 12 tygodni. Proszę przeczytać np. o laserze lunula, który działa też na tej zasadzie. Jest to sprzęt medyczny, który ma badania kliniczne. Jak na razie ten sprzęt jest bardzo drogi, w porównaniu z lampami wykorzystywanymi u kosmetyczek. Na pewno jednak ta metoda bardzo skraca i wspomaga leczenie grzybicy.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy