Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 1 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy męża może przerastać sytuacja w domu?

Mąż ma 22 lata. Od 6 dni ma grypę , a od 3 dni zaczął się dziwnie zachowywać.. mówi że ma zaniki pamięci takie chwilowe tylko ale ma.. czasem pobolewa go serce ale ktg ma dobre. I od tych trzech dni jest nieobecny jakby , ciągle myśli o tym co mu się dzieje.. boi się że to poważna choroba , boi się utraty pracy .. nie wiem czy może przerasta go sytuacja w domu bo mamy dwójkę małych dzieci, ja właśnie wróciłam ze szpitala po trzech tygodniach.. wygląda mi to tak jakby sobie nie radził z tym.. czekamy na wizytę u neurologa.. bardzo się boje co powie.. co to może być ? Jakaś poważna choroba ? Depresja ? Co robić.. jak mu pomóc... Z nikim nie chce rozmawiać..
MĘŻCZYZNA, 22 LAT 11 miesięcy temu

Pierwsze objawy autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego pierwsze objawy.

Dzień Dobry Pani,

Opis niepokojących symptomów, występujących u Pani Męża, może wskazywać na odpowiedź organizmu, na objawy zaostrzonego stresu, którego przyczyną może być niepokój/lęk o swoje zdrowie/ bezpieczeństwo Państwa Rodziny (co sama Pani zauważa).

Mogą to być również objawy stanu prodepresyjnego?

Zawsze są rozwiązania, proszę by Mąż nie czekał i sięgnął po wsparcie specjalistyczne.

Obecną kondycje psychiczną/fizyczną (u Męża) potęguje nieumiejętność dzielenia się swoimi uczuciami, doznaniami oraz obawami i nawet lękiem. Dla zdrowia psychicznego tak bardzo potrzebne jest nie zostawanie samemu, i dzielenie się swoim przeżywaniem.

Bo samo wyrażenie swoich niepokojów z najbliższą/bliską Osobą przynosi ulgę (zachęcam Panią by zachęcać Męża do mówienia o swoich obawach).

Wskazana byłaby kontrolna konsultacja w Poradni Zdrowia Psychicznego, w ramach NFZ-tu (bez skierowania) lub prywatnie, w celu diagnostyki i (ewentualnego) leczenia. Jak również konsultacja i badanie neuropsychologiczne, celem oceny funkcjonowania poznawczego (pamięć, koncentracja). Planowa konsultacja neurologiczna również potrzebna, celem rozwiania Państwa wątpliwości.

Z przesłaniem dla Państwa serdeczności i Tego, Co jest Państwu teraz najbardziej potrzebne,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy