Czy mężczyzna może mieć depresję?

Witam, czy mężczyzna może mieć depresję? Mam 16 lat chodzę do technikum, ale od jakiegoś czasu mam tak, że ciągle odczuwam zmęczenie, potrafię rozmawiać tylko z osobami, które dobrze znam, z nowymi znajomymi trudno mi się rozmawia, zaczynam się jąkać, często boli mnie głowa.

16 LAT ponad rok temu

Witam,
Opisane przez ciebie obawy nie świadczą o depresji, co nie znaczy, że mężczyzna nie może na nią zachorować. Depresja dotyczy również mężczyzn.
Z Twojego listu można wnioskować, że jesteś nieśmiały i część problemów, zwłaszcza tych z nawiązywaniem kontaktów, pewnie z tego się bierze. Co do dolegliwości fizycznych, proponuję abyś wybrał się do lekarza i przeprowadził standardowe badania, dzięki czemu specjalista będzie mógł postawić diagnozę na temat Twojego zmęczenia i bólu głowy.

Serdecznie pozdrawiam,
Magdalena Boniuk