Żel do higieny intymnej dla mężczyzn

Witam, mam pytanie dotyczące żelu do higieny intymnej dla mężczyzn. Miałem grzybicę prącia. Lekarz zalecił mi smarowanie maścią i mycie żelem do higieny intymnej dla mężczyzn. Jak chciałem kupić, okazało się, że wszystkie są dla kobiet. Czy zatem mogę używać takiego dla kobiet? Czy szukać specjalnego żelu do higieny intymnej dla mężczyzn? Czy w gruncie rzeczy to to samo, tylko różni się etykietą? Wydaje mi się, że nie powinno to zaszkodzić bo zapewne substancja jest taka sama albo zbliżona, ale z drugiej strony nie mam pewności w tej kwestii. Czy jeśli zamiast zastosować żel do higieny intymnej dla mężczyzn zastosuję taki dla kobiet to może się stać coś złego? Czy to może mieć jakiś wpływ na przykład na hormony? Czy mogą w takim wypadku wystąpić jakieś efekty uboczne, problemy skórne, cokolwiek? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
ponad rok temu

Witam serdecznie.

Nie ma przeciwskazań do używania żelu do higieny intymnej dla kobiet. Żele do higieny intymnej zwykle mają odmienne pH od mydła, co jest korzystniejsze dla stref intymnych.

Pozdrawiam.