Czy miażdżyca mogła wpłynąć na widzenie?

Witam Czy ból oczu,ból obydwu skroni . Oczy są jak naświetlone . Mam również w obu oczach męty . Zauważyłem że ból oczu i skroni powiększa się jak źrenica jest powiększa. Mam też przekrwione oczy . Rano jak wstaje i w dzień drapią mnie pod górną powieką ,bolą 24 h i skronie to samo . Ostatnio moje ciśnienie w oczach to granica 21. Mam wysoką homocysteine myślę że miażdżyca coś zrobiła z oczami. Myślę ze to jest jaskra utajoną lub wtórna . Okuliści niestety zbywają .

Witam.ma Pan ostatnio nasilenie dolegliwości ze strony oczu. Sam poziom wysokiej homocysteiny jest tylko czynnikiem ryzyka miażdżycy a co za tym idzie jaskry. Proponuję zrobienie badania profil cholestetolowy oraz wywiad z rodzicami na temat czynników ryzyka miażdżycy. Jeżeli rodzice żyją i są w dobrej formie jest mało prawdopodobne ze Pan będzie miał wysoki cholesterol. Teraz oczy. Proponuję dobadac CCT i gonioskopie np na OCT z przednim modułem i ocenić ryzyko. Jeżeli badania wyjdą słabo na granicy lub gorzej to próba na lek czyli krople na jaskrę należy wykonać. Pozdrawiam serdecznie i będzie po bólu :-)