Czy miejsce po wyrwanym zębie musi boleć kilka dni?

6 dni temu mialem wyrwany zab nr 6 (gorna prawa strona) i caly czas jeszcze mnie to miejsce boli. Dziaslo po wyrwaniu bylo przygotowane do pozniejszego wstawienia implanta (bone grafting). Czy jest to normalne, zeby to miejsce bolalo jeszcze 6 dni po zabiegu?
ponad rok temu

Miejsce po wyrwanym zębie ma prawo być lekko bolesne nawet kilka lub kilkanaście dni (to jest rana, która musi się zagoić). Jednak po kilku dniach nie powinien to być silny ból, wymagający np. środków p-bólowych. Jeżeli tak jest potrzebna jest wizyta u lekarza- być może jest to tzw. suchy zębodół wymagający interwencji

Witam
Miejsce po usuniętym zębie jest raną normalnie jest tak że ból utrzymuje się ok 2-3 dni ,
natomiast w tym przypadku kiedy jest przygotowywane miejsce pod implant może boleć trochę dłużej .
Jeżeli nie jest to ból ostry nie do wytrzymania to powinno z każdym dniem być lepiej ,natomiast w odwrotnej sytuacji proszę niezwłocznie skontaktować się z lekarzem wykonującym zabieg
Pozdrawiam

Usunięcie zęba jest zabiegiem chirurgicznym i rana ma prawo boleć do czasu jej całkowitego zagojenia. Z reguły dolegliwości występują kilka dni po zabiegu. W przypadku ekstrakcji z jednoczesnym wypełnieniem zębodołów materiałem kościozastępczym, proces gojenia trwa znacznie dłużej a dolegliwości mogą być silniejsze i dłużej się utrzymywać. Jeżeli cokolwiek Pana niepokoi nie zaszkodzi udać się do dentysty na konsultację.