Czy miesiąc po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych można zajść w ciążę?

Mam 26 lat i na początku października odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. Czy możliwe jest abym już teraz zaszła w ciąże? A jeśli tak, to jaki wpływ będzie miała tak krótka przerwa na ciąże i dziecko? Czytałam, że przerwa powinna trwać min. 2-3 miesiące.

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

jeżeli jesteś w ciąży to nie ma obaw, że nie zastosowanie przerwy przed zapłodnieniem wywoła skutki uboczne u rozwijającego się płodu. Zalecanie takiej przerwy ma na celu uzupełnienie składników mineralnych i witamin. Podczas wizyty u ginekologa zapytaj, jeżeli jesteś w ciąży, o najlepszą suplementację witamin, minerałów oraz przede wszystkim kwasu foliowego w początkowych etapach ciąży oraz kolejnych.

Pozdrawiam serdecznie!