Czy miesiączka co dwa tygodnie to normalne?

Witam, jestem 3 miesiące po cesarskim cięciu, mam 27 lat, karmię piersią, a miesiączkę dostałam już dwa miesiące po porodzie - kolejną dwa tygodnie po pierwszej i kolejną znowu po dwóch tygodniach. Czy tak krótkie przerwy między miesiaczkami są normalne?

Dodam, że ostatnia miesączka jest bardzo słaba - można powiedzieć, że to tylko plamienie. A może znowu jestem w ciaży choć zażywam pigułki antykoncepcyjne?

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Z Pani opisu wynika, ze do tej pory tylko raz się przydarzyło, że była taka krótka przerwa między krwawieniami. Brakuje informacji, od kiedy jest przyjmowana antykoncepcja, ale z racji tego, iż jest Pani niedługo po cesarskim cięciu, warto skonultować się ze swoim ginekologiem w sprawie tego krwawienia, ponieważ mogło to być działanie niepożądane stosowanej antykoncepcji tzn. krwawienie międzymiesiączkowe.

W razie podejrzenia ciąży  - należy wykonać test i w razie pozytywnego wyniku odstawić antykoncepcję i udać się do lekarza, choć w tym przypadku taka opcja wydaje się mało pradopodobna.

Tutaj znajdzie Pani więcej informacji na temat antykoncepcji podczas karmienia piersią.

serdecznie pozdrawiam!