Czy miesiączka jest równoznaczna z brakiem ciąży?

Witam. 12.03 dostałam miesiączkę, 27dzień cyklu. Od dwóch miesięcy mam coraz krótsze cykle i miesiączkę. Na ogół trwały ok 6 dni. 17.03 skonczyła mi się miesiączka a dzisiaj 18/03 wieczorem znowu mam plamienie z krwią. Dodam że miałam niebezpieczną sytuację i zastanwiałam się czy mogę być w ciąży. Mam 2 pytania. Czy dostanie miesiączki jest równoważne z brakiem ciązy? I czy to takie plamienie wieczorne to powód do obaw? Wspomnę że od roku leczę się na Hashimoto (dawka 80mg)

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie. Czasem ale rzadko kobiety miesiaczkuje w pierwszym okresie ciąży.