Czy mięśniaka należy usunąć?

Wróciłam dziś od ginekologa i dowiedzialam się że mam mięśniaka 6cm. Ostatnia wizyta była rok temu i wszystko było dobrze. Lekarz stwierdził że przez ten okres urósł na dużego, ale zabieg na dzień dzisiejszy jest zbędny. Czy ma rację. Mam 40lat.

Lek. Tomasz Budlewski

A czy planuje Pani ciąże ? Proponuje kierowac się zaleceniami lekarza ginekologa choć jeżeli na poprzednim badaniu nie było zmiany to warto rozważyć usunięcie