Czy mięśniaki mogą mieć znaczący wpływ na bezpłodność?

Witam Około m-c temu byłam u ginekologa, stwierdził na podstawie badania USG, że mam dwa mięśniaki jeden około 2 cm drugi około 3 cm. Na pytanie jak leczyć odpowiedział, że trzeba obserwować, ale na razie mam się z nimi "zaprzyjaźnić". Nadmienię, że około 1,5 roku staramy się z mężem o drugie dziecko i bez rezultatów. Czy te mięśniaki mogą mieć znaczący wpływ na bezpłodność? Czy należałoby jednak zacząć leczenie farmakologiczne?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie napisała Pani gdzie położone są te mięśniaki. W zależności od tego, teoretycznie mogą być one przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Proszę porozmawiać o tym ze swoim specjalistą ginekologiem.