Czy mięśniaki mogą powodować inne choroby?

Witam, stwierdzono u żony mięśniaki. Czy mogą być przyczyną rozwoju choroby AHV2 czy AHV1? Mogło się przekształcić w AHV2?

Witam serdecznie!
Na początku prosiłabym o rozwinięcie podanych skrótów, dzięki czemu będą mogła udzielić odpowiedzi na Pana pytanie. Mięśniaki macicy należą do grupy nowotworów łagodnych. W pojedynczych przypadkach mogą ulec zezłośliwieniu. Dla ustalenia ryzyka zezłośliwienia konieczne jest zebranie wywiadu z pacjentką. W zależności od wieku żony i ewentualnych chęci posiadania potomstwa zaproponowane zostaną konkretne metody leczenia.
Pozdrawiam