Czy migrena trwa bez przerwy 5 tygodni?

Torbiel Rathkego Witam od kilku tygodni mam silne bóle głowy tylko prawej strony, zaczynające się od czubka głowy po skroń prawą oraz promieniuje na prawe oko.. Zgłosiłem się do neurologa który zaczął mnie leczyć w kierunku migreny. Mam 34 i nigdy żadnych problemów z głową. Po rezonansie został wykryty w prysadce mózgowej torbiel wielkości 12mm. Lekarz nadal twierdzi że moje objawy to typowa migrena a ten torbiel niema znaczenia. Ale czy migrena trwa bez przerwy 5tyg?? Kilka razy miałem omdlenia, nie potrafię wrócić do pracy, prowadzić samochodu przez nieustanne zawroty głowy i mroczki przed oczami. Zapisał mi neurolog lek sterydówy Metypred i Propranolol, twierdząc że po tym mi przejdą objawy. Czy mam może z wynikiem MR udać się po poradę do innego neurologa? Bardzo dziękuję za odp

Atak migreny trwa zwykle od 4 do 72 godzin i ustępuje, może sie powtarzać. Czy ma Pan nudności, wymioty, światłowstręt? Czy łzawi oko prawe? Należy wykluczyć klasterowy ból głowy, przewlekłą hemikranię. Wskazane angio-MR naczyń mózgowych. Wykluczenie boreliozy. Tak mała torbiel nie może być przyczyna bólów głowy. Co do migreny trudno sie wypowiedzieć nie znając wszystkich szczegółów. Zdarza się, że migrena pojawia sie prawie codziennie - wówczas rozpoznajemy migrene przewlekłą, w leczeniu stosuje sie toksyne botulinową. Najlepiej udać sie do neurologa, który specjalizuje sie w leczeniu bólów głowy. Pozdrawiam.