Czy mimo negatywnych testów ciąża jest możliwa?

Witam.Moj problem polega na tym, iz od niecałych 2lat biore syndi35.Do tej pory wszystko było ok.Jednak w ciagu 7dniowej przerwy z odstawienia zamiast miesiaczki miałam tylko brazowy sluz i odrobine krwi. zrobiłam test - wynik negatywny. w sobote wziełam tabletke z kolejnego opakowania. zrobiłam kolejny test w 4tabletce nowego blistra. Jednak niepokoje sie, bo odczuwam bol w podbrzuszu.Tabletki zażywam bardzo regularnie o tej samej porze.Czy mimo 2 negatywnych wyników testu ciąza jest mozliwa?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
W opisanym przez Panią przypadku ryzyko ciąży jest znikome. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju. A propos dolegliwości bólowych to mogą mieć one wiele przyczyn, w tym ginekologiczne, gastrologiczne czy też urologiczne. W celu określenia konkretnej przyczyny dolegliwości sugeruję konsultację u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, który zbierze dokładny wywiad, zbada Panią oraz być może także zleci badania dodatkowe. Umożliwi to natomiast wskazanie konkretnej przyczyny lub przynajmniej ukierunkuje dalszą diagnostykę.