Czy mimo stosowania tabletek może wystąpić owulacja?

Witam Przyjmuję pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych Teenia są to moje pierwsze tabletki. Wczoraj był pierwszy dzień 7 dniowej przerwy. Kochałam się z chłopakiem po czym skończył we mnie. Dziś rano zauważyłam śluz przypominający ten z dni płodnych. Czy mimo stosowania tabletek może wystąpić owulacja w czasie tych 7 dni ? Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciąże jeśli ten śluz jest tym z dni płodnych ? Proszę o odpowiedz.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli prawidłowo, tj. przede wszystkim regularnie stosuje Pani tabletki antykoncepcyjne, to nie powinna mieć Pani powodów do niepokoju. Pojawienie się śluzu przypominającego śluz płodny nie oznacza braku skuteczności tabletek. Proszę także pamiętać, że skuteczność tabletek jest pełna także w czasie 7 dniowej przerwy.