Czy mimo tabletki 72h po mogę zajść w ciążę?

Witam, w 3 dzień(27.09)mojej miesiączki kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia, tabletkę "72 po" zażyłam ok. 24 godziny po stosunku, nie miałam żadnych efektów ubocznych. Po 3 dniach pojawiło się krwawienie (3-5.10). Od 59 dni nie mam miesiączki, robiłam 3 testy ciążowe, wyniki były negatywne. Zawsze miałam nieregularne cykle. Czy mimo zażycia tabletki mogę być w ciąży? Czy to normalne po takiej tabletce? Dlaczego nadal nie mam okresu?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Przyjęcie tabletki ''72h po'' może wywoływać znaczne zmiany stężeń hormonów co w rezultacie może objawiać się zaburzeniem cyklu miesiączkowego. Nie mniej jednak tak długi okres bez menstruacji wymaga kontroli ginekologiczne.