Czy mimo tego, że biorę tabletki może dojść do zapłodnienia?

Witam! Od 7 miesięcy zażywam leki antykoncepcyjne. Od mniej więcej pól roku współżyje z moim partnerem. Zawsze dla pewniejszej ochrony podczas seksu zakładaliśmy prezerwatywę. Ostatnim razem robiliśmy to bez (oczywiście leki zażywam cały czas). Czy leki antykoncepcyjne są na 100% skuteczne i nie zajdę w ciąże? Czy mimo tego że biorę tabletki może dojść do zapłodnienia?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Antykoncepcja hormonalna ma 99,7% skuteczność. Ryzyko ciąży jest znikome. Nie ma powodów do niepokoju.