Czy minimalna dawka leków na uspokojenie wystarczy?

Witam. Jestem mężczyzną podatnym na stres ( od dziecka ) , ostatnio odważyłem się i wybrałem do psychiatry, uznałem, że to czas najwyższy w wyniku odczuwania różnych somatycznych dolegliwości np, kołatania serca, bóle głowy, podwyższone ciśnienie, wizyta u kardiologa, badania krwi itp potwierdziły, że nie mam powodu do niepokoju i nie jest to wina choroby serca, cholesterolu czy problemów z tarczycą, więc uznałem, że to na pewno moja psychika weszła na wyższy poziom płatania mi figli, lekarz po szczerym i dokładnym wywiadzie stwierdził "zespół lęku napadowego" i przepisał leki "Paoxinor" i powiedział że odstawienie tego leku może być trudne dlatego dobrze pomyśleć o rozpoczęciu psychoterapii podczas leczenia lekami ( logiczne i słuszne, nie ma dwóch zdań), po przeczytaniu ulotki tego leku postanowiłem, że nie będę zaczynał farmakoterapii, bo lek ten powoduje więcej szkody i skutków ubocznych niż jakiegokolwiek pożytku, poza tym, tak naprawdę odczuwam dolegliwości ze strony układu krążenia (tętno ), a z innymi aspektami pt lęki, podenerwowanie i stres jakoś potrafię lepiej lub gorzej opanować, moje pytanie brzmi czy mogę rozpocząć terapię poznawczo-behawioralną bez antydepresntów ? i czy może to przynieść jakiekolwiek pozytywne skutki ?, być może wystarczy mi jakaś minimalna dawka leków na uspokojenie tętna i ciśnienia (podejrzewam, że sama świadomość że mam środek na jego unormowanie wystarczająco mnie uspokoi
MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu

Czynniki ryzyka choroby niedokrwiennej

Do zawału mięśnia sercowego może doprowadzić m.in. nieleczona choroba niedokrwienna serca. Prof. dr hab. Wojciech Drygas opowiada o czynnikach ryzyka wystąpienia tego schorzenia.

Witam,
oczywiście, że może Pan rozpocząć terapię poznawczo-behawioralną bez stosowania farmakoterapii ale zachęcam aby poinformował Pan o tym swojego lekarza prowadzącego.
Z pomocą terapeuty istnieje szansa na wypracowanie odpowiednich dla Pana metod łagodzących reakcje lękowe i stany napięciowe a także umiejętnie radzić sobie ze stresem co w efekcie korzystnie wpłynie na Pańskie samopoczucie fizyczne i stopniowo złagodzi dolegliwości z ciała.
Powodzenia!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty